Blog

Sektörel Haberlerde Çıkan Gerçekler

Sektörel Haberler Gerçek Mi Gerçekten?

Birçok kişi haberler ve medya aracılığıyla sektörel reklamlara dayanarak tercihlerini gerçekleştirmektedir. Ancak karşımıza bazen öyle oyunlar çıkıyor ki insanlar mağdur kalıyor.
Bizi neden bu kadar bu kadar mağdur bıraktıkları ise apaçık bir şekilde sektörlerin kar amacı gütmeleri oluyor.

Peki, Sektörlerin Hepsini Biliyor Muyuz?

Sektör dendiği zaman akla her şey gelmesi tabii ki en doğal şey. Hizmet alanı, sanayi alanı ve tarım alanında ülkemizde birçok sektörel dağılım mekanizması ortaya çıkmıştır. Bunun yanında da çoğalan bir gelir amacıyla ortaya çıkan firmalar vb. ortaya çıktı.

Biz Seçtiğimiz Sektörlerin Gerçek Anlamda İyi Olduğunu Nasıl Anlayacağız?

İşte herkesin takıldığı nokta budur. Günümüzde haber ve medya dolayısıyla birçok yalancı sektörel firmalardan haberimiz oluyor. En iyisini seçerken o firmanın genel anlamda yapılanışına, örnek hizmetlerinin özelliklerine de dikkatlice bilgi edinmemiz gerekmektedir. Medya aracığıyla şirketlerin daha çok yorumlarına da dikkat etmek oradan firmaların kendilerini düzeltmek amacıyla geri dönüş yapıp yapmadıkları da artık çok önemli hale geliyor.

Sektörler reklamlarını en iyi şekilde göstermek bunun için binlerce hatta milyonlarca para harcamak yerine niye kendilerini düzeltme davranışına yönelmedikleri soru işareti olarak karşımıza çıkıyor.

Aslında bu soru işaretine karşılık olarak; yerli üretimin çok az olması ve bunun sonucunda cari açıklarla şirketlerin karşı karşıya kalmaları önemli bir yer almaktadır. Devletten istenilen desteklerin alınamaması veya beklenen işlerin yerinde ve zamanında olmaması sektörel şirketleri zoru sokmakla birlikte bizi de zora sokuyor.

Sektörel Haber Reklamları Neden Bizi Para Harcamaya İtiyor? 

Günümüzde kapitalizmin gelişmesi ile birlikte güçlüler daha güçlü görünme amacıyla yalan veya haberlerin asılsız olmasına bakmaksızın para harcayıp istediği hizmeti veya ürünü alıyor. Bundan sonra da sektörel firmalar ”biz bu kadar satış yaptık” , ”en iyisi olmak için çaba gösteriyoruz” gibi yeniden yalan haber ile karşımıza çıkmaktadır. Sonuç olarak biz kapitalizm ile birlikte bir ürünün hizmetin gerçek bedelini verirken çok zorlanıyoruz ve bunun sonucunda iyi olmayan da iyi olan da kazanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Buraya Tıkla, Hemen Ara!
Kapalı
Kapalı
WhatsApp chat